.

.

TOTS 21

Dues setmanes després que les pluges torrencials fessin suspendre l’esdeveniment, avui el bon temps ha somrigut la 25a Mitja Marató Ciutat de Tarragona. L’han acabada 1.585 atletes dels 2.016 que s’hi havien inscrit, i el més ràpid a fer-ho ha estat Otmane Btaimi, que ha completat el trajecte en una hora, 7 minuts i 52 segons. Btaimi, del club Athletic Track Bikila Tarragona, ha guanyat 4 de les darreres 5 edicions (totes excepte la de l’any passat). La més veloç ha estat Laura Claveria, del Tragamillas Alcañiz (1:27:56).

La prova dels 10.000 metres que es disputava en paral·lel l’ha guanyada Nasser Oukhelfen (Athletic Track Bikila Tarragona, 31:19) en categoria masculina, i Marta Camps (Atletes d’Altafulla, 38:43) en categoria femenina. Els millors classificats tarragonins han estat José Manuel Vieito i Laura Abella (Mitja Marató) i Mohssen el Haddad i Alícia Bergada (10 km). Les classificacions completes de totes les categories ja es poden consultar fent clic aquí.

L’atleta Otmane Btaimi, del club Athletic Track Bikila Tarragona, ha guanyat la prova amb un temps d’1 hora, 7 min i 52 segons, mentre que Laura Claveria, del Tragamillas Alcañiz, ha acabat en primera posició en categoria femenina després de completar els poc més de 21 kilòmetres en 1 hora, 27 min i 56 seg. Pel que fa a la prova curta dels 10 quilòmetres, el guanyador ha estat Nasser Oukhelfen (Athletic Track Bikila Tarragona, 31 min 19 seg), mentre que Marta Camps (Atletes d’Altafulla, 38 min 43 seg) ha estat la guanyadora en categoría femenina.

Abans de l’inici de la cursa s’ha tingut un record per a l’esportista Marta Domínguez, morta recentment quan un turisme va envestir la seva bicicleta. Els seus companys del Club Alliberaadrenalina li han fet un petit un homenatge i, d’altra banda, el presentador de l’acte ha llegit un text recordant la seva figura.

En el marc d’aquest aniversari durant el matí també s’ha retut homenatge als 14 fidels, és a dir, els corredors que han participat a les 25 edicions de la Mitjà Marató Ciutat de Tarragona.

Paral·lelament avui també s’ha celebrat la 16a edició del certamen fotogràfic de la Mitjà Marató. Tots els professionals o amateurs que ho desitgin poden presentar les millors imatges de la cursa abans del 10 de gener. La millor col·lecció de tres fotografies s’endurà 700 €, mentre que les cinc millors instantànies individuals seran guardonades amb 200 €. El 17 de gener al vespre tindrà lloc l’acte de lliurament de premis a l’Ajuntament de Tarragona. Els fotògrafs participants podran presentar les imatges preses tant aquest diumenge com el 27 de novembre, abans de l’anul·lació.

 

MITJA MARATÓ. Primers 50 classificats

Pos. Dorsal Nombre Club T. oficial T. Real
1 2287 OTMANE BTAIMI ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA 01:07:52 01:07:52
2 430 JOSE MANUEL VIEITO VILACOBA KALENJINS 01:09:54 01:09:54
3 874 XAVI GARCIA INSA FACVAC 01:10:31 01:10:31
4 1196 PAUL SIE KWASI ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA 01:12:45 01:12:44
5 488 EDUARD QUERALT INDEPENDIENTE 01:12:54 01:12:53
6 749 ANGEL MARTINEZ RODRIGUEZ FACVAC 01:13:22 01:13:22
7 957 LUIS GARCIA ROCA ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA 01:13:26 01:13:26
8 949 GERARD COMBALIA CLAVERIAS FACVAC 01:13:32 01:13:31
9 532 JAVIER JAIMES GAITAN ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA 01:14:40 01:14:40
10 2278 JUAN MANUEL GARCIA MENDOZA C.A.CANYELLES 01:15:35 01:15:35
11 281 JESUS SANCHEZ AGUILAR FACVAC 01:16:36 01:16:35
12 249 GABRIEL ALANDETE MORAGA C.N.TARRACO TRIATLO 01:16:39 01:16:39
13 2237 FERRAN DE TORRES BURGOS CA RUNNERS TARRAGONA 01:16:47 01:16:46
14 541 CARLES NADAL BANUS CORREDORSVALLSCAT 01:17:31 01:17:27
15 2234 EMILIO GESTEIRA MARTINEZ EUROSPORT VILA-SECA FONDISTES 01:17:46 01:17:43
16 2295 SERGIO SOLANAS PEREZ EUROSPORT VILA-SECA FONDISTES 01:17:46 01:17:45
17 2078 JOSEP A. GARDEÑES CLIVILLE INDEPENDIENTE 01:18:28 01:18:28
18 2042 XAVI QUERAL FORCADELL FONDISTES AMPOSTA 01:18:31 01:18:14
19 1110 ALBERT MARSAL FACVAC 01:18:34 01:18:31
20 951 PAU CAPDEVILA VERA TRI5U 01:18:56 01:18:55
21 2057 SERGI FARRE TREMP RUNNERS 01:19:04 01:19:02
22 2258 JORDI CASAS SERRANO EUROSPORT VILA-SECA FONDISTES 01:19:15 01:19:13
23 1262 ALEIX TODA MAS BORGES TRAIL 01:20:15 01:20:15
24 1256 ENRIC SABATE ROIG CA RUNNERS TARRAGONA 01:20:18 01:20:17
25 751 ABDELELAH AZOUZ ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA 01:20:20 01:20:20
26 237 RAMON ANTON VALENTI CA FRANCOLI 01:20:21 01:20:19
27 1015 FLORIA MARTINEZ TORRES CONCA SENGLARS 01:20:24 01:20:21
28 408 ALEX RODRIGUEZ BADIA CA FRANCOLI 01:20:28 01:20:26
29 833 JUAN NAVARRO UREÑA RUNNERS DE GRAYSKULL 01:20:42 01:20:40
30 147 JOSE LUIS VILLACORTA MARTINEZ REPSOL TRITEAM 01:20:52 01:20:50
31 609 FERNANDO FLORES MONTES CLUB ATLETISME TARRAGONA 01:20:59 01:20:58
32 2252 JESUS GARCIA PELLICER AIVADAI 01:21:26 01:21:20
33 363 LLUIS M BORRERO CLARAVALLS CE TRAIL TARRACO 01:21:33 01:21:31
34 1124 JOAN CIVIT VERGARA AE BLANCAFORT 01:21:42 01:21:37
35 3569 JAVIER HERAS HERNANDEZ SERRES DEL MESTRAL 01:21:45 01:21:35
36 2286 OSCAR OLIVE DEL AMO CE TRAIL TARRACO 01:21:46 01:21:42
37 2206 AGUSTI JANINI GONZALEZ ATE 01:21:48 01:21:43
38 90 JUAN CARLOS ALBA MORCILLO CA RUNNERS TARRAGONA 01:21:51 01:21:50
39 1019 JULIO JOSE NAVAZ TEJERO CORREDORS.CAT 01:21:53 01:21:53
40 321 ALEX AGUADE BENET RUNNIN630 AM 01:21:57 01:21:42
41 2207 ALBERT MARCOS PALLEJA INDEPENDIENTE 01:22:05 01:22:02
42 2223 CARLES CAUS CORTELL INDEPENDIENTE 01:22:19 01:21:43
43 238 JOSE AYORA VINUESA INDEPENDIENTE 01:22:28 01:22:27
44 884 SANTIAGO ALONSO CANGAS TREZTE ESPORTS 01:22:46 01:22:44
45 2003 XAVIER MARTINEZ PLAZA CA AVINENT MANRESA 01:23:09 01:23:07
46 1000 MANUEL RICHARD INDEPENDIENTE 01:23:37 01:23:36
47 2228 DAVID ARJONA CARTANYA CORREDORSVALLSCAT 01:24:02 01:23:59
48 2074 JOSE MIGUEL COCERA CRUZ ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA 01:24:14 01:24:12
49 2202 JORDI NAGER DUCH BIKILA TARRAGONA 01:24:19 01:24:14
50 459 DANIEL MARTIN LLURBA CLUB NATACIO TARRACO 01:24:21 01:24:18

 

MITJA MARATÓ. Primeres 50 classificades categoria femenina

Pos. Dorsal Nombre Club T. oficial T. Real
3226 LAURA CLAVERIA PELEGRIN TRAGAMILLAS ALCANIZ 01:27:56 01:27:49
3213 ESTEFANIA GUINOVART RODRIGUEZ CA RUNNERS TARRAGONA 01:28:12 01:28:09
3164 EVA MORRAJA BELLIDO RUNNING ZGZ- FISIO ZARAGOZA 01:29:42 01:29:35
3035 CRISTINA SOLE MARCE RUN SPEED TARRACO 01:30:48 01:30:41
3239 GEMMA BONET VIDAL ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA 01:31:30 01:31:30
3509 SILVIA FERRER GAYAN INDEPENDIENTE 01:31:57 01:31:55
3028 LAURA ABELLA GUZMAN CLUB TRIATLO TARRAGONA 01:34:48 01:34:39
3152 CLARA ROIG RABADA INDEPENDIENTE 01:35:42 01:35:33
3020 PAQUITA GIMENEZ ROIG CLUB TENNIS TARRAGONA 01:35:44 01:35:37
3218 MARIAN GARBAJOSA TORRECILLA BLUE LINE EVASION REUS 01:36:08 01:36:01
3506 MONTSE LLOBREGAT COMES CLUB MUNTANYENC SANT CUGAT 01:36:57 01:36:50
3041 HELENA DOMENECH CLUA TARRAGONA FONDISTES 01:37:23 01:37:15
3051 IRENE RIUS RUIZ INDEPENDIENTE 01:38:44 01:38:20
3047 MAGDALA NAVARRO DIEZ THE BLOCKERS 01:39:13 01:38:56
3507 SONIA FERRAYUOLI LLORT ATLETIC MONTBLANC 01:39:31 01:39:10
3201 FELICIANA ORQUIOLA ROJAS CE TRAIL TARRACO 01:39:36 01:39:22
3254 ROSA VALERA GARCIA EUROSPORT VILA-SECA FONDISTES 01:39:48 01:39:48
3131 SILVANA BALLESTER BELLMUNT INDEPENDIENTE 01:41:15 01:40:53
3115 NEUS BOSCH PRAT TARRAGONA FONDISTES 01:41:46 01:41:23
3034 MONTSE CARRERA MASSANA INDEPENDIENTE 01:41:54 01:41:31
3140 ANA CRISTINA FRANC GARCIA CX ATLETISME 01:42:19 01:41:48
3568 VANESSA MOLNER BARBERA INDEPENDIENTE 01:42:58 01:42:28
3233 LAURA MALO CLUB ATLETISMO BARBASTRO 01:43:46 01:43:30
3040 SILVIA GUZMAN TARRAGONA FONDISTES 01:44:42 01:44:12
3026 JUANA ADAN GARCIA RUN SPEED TARRACO 01:44:55 01:44:19
3037 NATALIA HERNANDEZ BALLE TRITRAINING 01:44:57 01:44:49
3503 OLGA SIERRA BERNAT CE MEDITERRANI 01:45:48 01:45:34
3106 MARIA JOSE AGUIRRE CHACON INDEPENDIENTE 01:45:55 01:45:22
3107 SORAYA MARTINEZ HERNANDEZ INDEPENDIENTE 01:45:56 01:45:26
3076 MONTSERRAT ROIG MIRAMBELL RUN SPEED TARRACO 01:46:14 01:45:38
3067 ESTER YUSTE SPORT GYM TARRAGONA 01:46:15 01:45:34
3246 BLANCA OLIACH ALASA INDEPENDIENTE 01:47:17 01:46:40
3189 MARIA VICTORIA SANCHEZ EGEA RUNNERS EL VENDRELL 01:47:47 01:47:21
3022 PEPI SALVADO VILAFRANCA AMICS DE RIUDOMS 01:47:51 01:47:24
3560 MARTA RUIZ BATALLA ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA 01:47:54 01:47:18
3064 MARIA DEL CARMEN CRUZ SANCHEZ INDEPENDIENTE 01:48:05 01:47:21
3206 MARIA CRISTINA BARRAL GONÇALVES DA SILVA RUN SPEED TARRACO 01:48:11 01:47:23
3151 MARTA SALVA MAS INDEPENDIENTE 01:48:18 01:47:20
3019 BLANCA MASSOT ADELL INDEPENDIENTE 01:48:23 01:48:06
3241 CRISTINA MARTINEZ PAZ INDEPENDIENTE 01:48:51 01:48:15
3031 SUSANA VERA LUCENA CORREEDORSVALLS.CAT 01:49:04 01:48:34
3058 YOLANDA PEREZ TERUEL INDEPENDIENTE 01:49:20 01:48:39
3097 MONTSERRAT PUIG MARTI INDEPENDIENTE 01:49:25 01:48:24
3006 ANA N PEREZ GARCIA ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA 01:49:33 01:49:23
3216 MIREIA NAVARRO GOMEZ TARRAGONA FONDISTES 01:49:39 01:49:14
3060 LAURA BASCUÑANA CARRASCO RUN SPEED TARRACO 01:49:52 01:49:26
3017 MARA CRUZ MAGDALENO TARRAGONA FONDISTES 01:50:01 01:49:24
3055 MAR BONET GILS AAEET GRUP ATLETIC 01:50:34 01:50:03
3555 LARA BARBANCHO ORDOÑEZ EUROSPORT VILA-SECA FONDISTES 01:51:41 01:51:41
3200 ELISABET SEUBA INDEPENDIENTE 01:51:46 01:51:25

 

10.000 metres. Primers 50 classificats

Pos. Dorsal Nombre Club T. oficial T. Real
1 5837 NASSER OUKHELFEN ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA 00:31:19 00:31:19
2 5707 LAHCEN HARBIL C.E IRUNWITHLEIVA 00:32:34 00:32:33
3 2256 ABAHAD YOUSSEF IOGURTESA TRAILRUNNIG 00:33:24 00:33:23
4 5434 DAVID GALLEGO ARREDONDO BARBERA 00:33:27 00:33:27
5 5636 LLUISMA MAS CACERES INDEPENDIENTE 00:33:33 00:32:07
6 5428 JAUME JOVE MATEU CORREDORSVALLS.CAT 00:33:42 00:33:42
7 875 OSCAR CARBALLO GOMEZ GUERIN TEAM 00:33:57 00:33:57
8 5833 MARC EXPOSITO 100X100 FONDISTES DE TARREGA 00:34:45 00:34:44
9 5235 GERARD BAELLA CLUB TRIATLO SERRADELLS ANDORRA 00:35:03 00:35:03
10 5801 MOHSSEN EL HADDAD BIKILA TARRAGONA 00:35:16 00:35:16
11 5727 SERGIO MARTI PALOMERO RUNNERS EL VENDRELL 00:35:18 00:35:16
12 5740 JOSEBA ARANA ESCALADA CA FRANCOLI 00:35:27 00:35:25
13 5081 EUSEBI VIDAL MELGOSA INDEPENDIENTE 00:35:54 00:35:53
14 5535 SERGI GABARRO PALAU ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA 00:36:30 00:36:27
15 5459 MIGUEL MARTINEZ CHUECA CAMBRILS CLUB TRIATLO 00:36:35 00:36:26
16 2294 SERGIO ANIDO SEIJAS CLUB MONTE PENARUBIA LUGO 00:36:37 00:36:37
17 5266 OSCAR LOPEZ LOPEZ ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA 00:36:47 00:36:46
18 5437 MANUEL CARMONA GAMA ATLETES D´ALTAFULLA 00:37:05 00:37:04
19 5644 ORIOL BONASTRE CABALLE INDEPENDIENTE 00:37:05 00:37:04
20 5830 LUIS ALVAREZ SIERRA ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA 00:37:12 00:37:09
21 5277 RAMON SALVAT VIDAL CAMBRILS CLUB TRIATLO 00:37:13 00:37:11
22 5350 RAUL SEGURA MORENO CAMBRILS CLUB TRIATLO 00:37:14 00:37:11
23 5463 LUIS LOPEZ ATLETES D´ALTAFULLA 00:37:15 00:37:13
24 5455 CARLES GIBERT SOLE ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA 00:37:29 00:37:27
25 5186 ROBERTO CAMARASA TRISTANTE CLUB NATACIO SITGES 00:37:40 00:37:39
26 5716 DAVID VILAR ALCAZAR CLUB ATLETISME ASCO 00:37:57 00:37:56
27 5133 MARTI MORENO PRATS REUS PLOMS 00:38:03 00:38:00
28 5445 RAUL LORENZO MASEDA CLUB NATACIO REUS PLOMS 00:38:13 00:38:12
29 5173 EDUARD SABORIDO ESCURRIOLA ORIGEN 00:38:37 00:38:23
30 1072 ALEIX TORNE PIÑOL INDEPENDENT 00:38:42 00:38:41
31 5276 JESUS JIMENEZ ESPIN CLUB ATLETISMO FERMIN CACHO 00:38:42 00:38:31
32 6266 MARTA CAMPS GALI ATLETES D´ALTAFULLA 00:38:43 00:38:42
33 5409 MARTI ALONSO ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA 00:38:48 00:38:45
34 6288 ALICIA BERGADA TORTAJADA ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA 00:38:49 00:38:46
35 5726 FERRAN MALLAFRE COLOMAR ATLETES D´ALTAFULLA 00:38:52 00:38:51
36 5819 JOAN AGUERA PEREIRA ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA 00:38:57 00:38:51
37 5645 ALBERT ROCA EDO BLUE LINE EVASION REUS 00:38:59 00:38:55
38 5373 QUIM ROYES CELMA FACVAC 00:39:09 00:38:57
39 868 ADRIANO SANTAELLA CARRASCO TARRAGONA FONDISTES 00:39:14 00:39:12
40 5213 LUIS VARILLAS YUSTE INDEPENDIENTE 00:39:18 00:39:14
41 5439 JOSE MARIA ROMERO RODRIGUEZ BARBERA 00:39:19 00:39:05
42 5823 JORGE RODRIGUEZ BAUTISTA CA ATLETESVNG 00:39:40 00:39:37
43 5263 JOAN FERRER BARBERAN INDEPENDIENTE 00:39:50 00:39:49
44 5738 ANTONI MIRO ANDREU INDEPENDIENTE 00:39:53 00:39:52
45 5270 MARCE ESQUINAS CLUB ATLETISMO SESENA 00:39:54 00:39:51
46 522 ALEIX VECIANA CABRE INDEPENDIENTE 00:39:58 00:39:55
47 5131 JOAQUIM CELMA BERTRAN INDEPENDIENTE 00:39:58 00:39:55
48 5494 OSCAR CHIES SIRISI CE SERRES DEL MESTRAL 00:40:18 00:40:08
49 5717 AITOR PASARRIUS MONTAGUT CLUB ATLETISME ASCO 00:40:32 00:40:32
50 5518 RAFAEL BRUN INDEPENDIENTE 00:40:34 00:40:29