TARRAGONA 21

La Travessia s’emmarca enguany en els actes de celebració del 140è aniversari del Reial Club Nàutic de Tarragona, el més antic de Catalunya.

El Reial Club Nàutic de Tarragona ha celebrat aquest diumenge 30 de setembre la seva XCII Travessia Nedant al Port de Tarragona, la més antiga de tot l’estat espanyol. Amb bon temps, a les 11h del matí tenia lloc la Travessia petita, infantil, d’1km i una hora més tard, a les 12h la Travessia gran, d’adults, de 2km, en tots dos casos amb èxit de participació i balanç positiu per part del club, com a organitzador. A més, la Travessia s’emmarca enguany en els actes de celebració del 140è aniversari del Reial Club Nàutic de Tarragona, el més antic de Catalunya.

Primers classificats, premis i trofeus

Primer classificat de la travessia General Trofeu Coca-cola del club:

  • Benjamí Masculí: Eduald Tosquella del Club C.N.Tàrrega.
  • Benjamí Femení: Lucia González del club C.N.Tàrraco.
  • Infantil Masculí: Sergi Ramon Torrent del C.N.Molins de Rei.
  • Infantil Femení: Sofia Datsemo del Club Cervera.
  • Júnior Masculí: Pepe Vendrell del C.N.Lleida.
  • Junior Femení: Laia Fortuny del C.N.Cambrils.
  • Absolut Masculí: Jordi Corominas del Club Farnes.
  • Absolut Femení: Aida Bertrán del C.N.Granollers.
  • Màster A.Masculí: José Javier Montón del C.N.Tàrraco.
  • Màster A.Femení: Gemma Zapater del C.N.Tàrraco.
  • Màster B.Masculí: Pau Sumoy del C.N.Tàrraco.
  • Màster B.Femení: Gemma Leiro del C.N.Cambrils.
  • Màster C.Masculí: Jordi Cervera del C.N.Reus Ploms.
  • Màster C.Femení: Claustre Duran del C.N.Tàrraco.
  • Màster D.Masculí: Ferran Arce del Club Independent.
  • Màster D.Femení: Regina Gernández del C.N.Lleida.
  • Màster E.Masculí: Josep Farré de C.N.Sant Andreu.

 

Primer classificat del RCN Tarragona a travessia general del club: Santiago Crinillé

Primer classificat del RCN Tarragona a travessia petita del club: (ningú)

Trofeu Memorial Joaquim Ricomà al nedador local més ben classificat (travessia general) del club: Pau Sumdy

Trofeu Memorial Joaquim Ricomà a la nedadora local més ben classificada (travessia general) del club: Gemma Zapater.

Trofeu Memorial Ulpiano Díaz al nedador classificat més jove (travessia petita): Lautaro Sparano del C.N.Tàrraco.

Trofeu Memorial Ulpiano Díaz a la nedadora classificada més jove (travessia petita): Aafre Roch del C.N.Sitges.

Trofeu Asseguradora Virgili-Campabadal al nenador de més edat del club: Javier Blan del Reus Ploms

Trofeu Memorial Joan Llambrich a la nedadora de més edat del club: Regina Hernández del C.N.Lleida.

Trofeu Club Natació Tàrraco al nedador classificat local més jove: Autaro Sparano del C.N.Tàrraco.

Trofeu Club Natació Tàrraco a la nedadora classificada local més jove: Lucia González del C.N.Tàrraco.

Aquest lloc pot utilitzar algunes “cookies” per a millorar la seva experiència de navegació. Per favor, abans de continuar amb la seva navegació per el nostre lloc web, li recomanem que llegeixi la POLÍTICA DE COOKIES

ACEPTAR
Aviso de cookies