TARRAGONA 21

L’acte del lliurament dels trofeus s’ha dut a terme al Teatre Auditori de Salou a càrrec del periodista Sergi Amat.

Salou ha acollit aquest vespre la 7a edició de la Nit de l’Esport, un esdeveniment que ha reconegut a les 30 entitats vinculades a l’esport dins el municipi, a través del lliurament d’un trofeu a cada un dels presidents de les associacions esportives de Salou. A més, s’ha reconegut amb una menció especial al grup Anem a Caminar, que el passat 26 d’abril va celebrar el seu 10è aniversari i que, des del seu inici ha incidit en la importància de l’exercici físic i els seus beneficis físics i mentals, com en el paper d’aquesta activitat grupal per afavorir les relacions socials. També s’ha felicitat a totes les entitats que van aconseguir un ascens o es van proclamar campiones en alguna de les categories durant la temporada passada, i s’ha lliurat un trofeu individual a tots els membres d’aquests equips.

El periodista Sergi Amat ha presentat l’acte al Teatre Auditori de Salou, amb l’auditori del TAS ple de gom a gom, on l’Ajuntament de Salou ha volgut dedicar d’aquesta manera un sincer homenatge a les entitats, clubs esportius i esportistes del municipi. L’alcalde de Salou, Pere Granados, ha agraït a totes les persones involucrades al món de l’esport que “amb la seva altruista i voluntària dedicació a promoure i ensenyar les diverses tècniques esportives, transmeten alhora els valors i els principis de la cultura esportiva”. Granados ha afegir que “des de l’Ajuntament seguirem dotant Salou de projectes i iniciatives que serveixin per potenciar l’esport i la pràctica esportiva entre els joves, perquè la nostra voluntat és servir i donar resposta a les noves demandes i als nous reptes de futur de la societat; serveixi d’exemple l’inici de les obres del nou Camp de Futbol, amb els primer treballs de moviment de terres”.

Per la seva part, el regidor d’Esports Dani López també ha destacat la labor que fan el grup Anem a Caminar, “un grup de persones que avui rebrà una menció pel seu foment de l’esport com a forma de vida saludable; on el més important és fer esport per tenir salut”, i ha afegit que “no és un premi que es dóna l’atzar; és un reconeixement a un projecte que ens mostra l’altra cara de l’esport”. Finalment, Dani López ha volgut felicitar a tots els esportistes i entitats esportives pel seu esforç, i, especialment, ha mencionat el grup SmartFootball, “per fer possible que el Complex Futbol Salou creixi any rere any i sigui un referent a nivell mundial en el món del futbol”, i que en els darrers dies ha rebut un premi pel seu innovador projecte.

Posteriorment s’ha projectat un vídeo; així com també s’ha pogut gaudir de l’actuació de Gala Sabaté i Albert Amores, campions del món “novice doubles” de Pole Sport, i del Salou Club Esportiu.

A la nit de l’esport també han estat presents Joan Plana, representant territorial de l’Esport de la Generalitat a Tarragona, el qual s’ha mostrat molt satisfet de poder participar en la nit i ha alentat als esportistes a seguir el camí de la competició, de l’esforç i l’aprenentage; també hi ha estat present Enric Rovira, vicepresident del Consell Esportiu Tarragonès, a més d’altres regidores i regidors del consistori i presidentes, presidents, i esportistes locals.

A continuació es troba el llistat del lliurament dels trofeus:

ASSOCIACIÓ ESPORTIVA ESCOLAR ELISABETH:

L’Aleví A de Futbol Sala – Campió de lliga escolar i finalista a les fases nacionals de Catalunya

L’Aleví B de Futbol Sala – Campió del nivell B

Les Pre-infantils de Bàsquet – campiones del nivell B de la federació. 1es classificades.

ASS.ESPORTIVA SINCRO VALFAGÓ

El Benjamí Nivell 1 de Figures –Martina Garcia (1a al Campionat de Catalunya)

El Benjamí de Rutines Combinades Categoria A- 3es al Campionat de Catalunya

La Categoria d’Aleví Estatal – Patricia Royo (1a classificada)

Combo Aleví Rutina Combinada Promoció Espanya – 1es classificades

Combo Infantil Rutines Combinades – 2es classificades

Solo Infantil Promoció Espanya – Berta Guardia (2a classificada) i Daria Romanova (3a classificada)

Duet infantil Promoció Espanya – Berta Guardia i Alicia Nora (3es classificades)

Rutina Combinada Junior Promoció Espanya – Berta, Nayra, Browen, Martina, Alicia, Anna, Maria, Daria i Zaira (2es classificades)

CLUB BÀSQUET SALOU

Sènior Masculí – Ascens a Lliga EBA

Sènior Masculí B – Ascens a Tercera Catalana

CLUB ESCOLA ESCACS SALOU

Senior A – Ascens a divisió d’honor

Senior B – Ascens a 2a Divisió

Aleví – Campió Provincial

Lidia Sierra – Campiona Provincial sub-10 femení

Alexander Domene – Campió Provincial sub-10 masculí

Victor Plasencia  – Campió Provincial Absolut en partides ràpides

Julian Preda – Participació al Campionat del Món Amateur

CLUB ESPORTIU TECNIFUTBOL SALOU

Benjamí Masculí A – Ascens a Preferent

Aleví Masculí A – Ascens a 1a Divisió

CLUB HANDBOL SALOU

Benjamí Mixt –  Campió fase comarcal

Aleví Mixt – Campió fase territorial

Infantil Femení – Campió fase territorial

CLUB NÀUTIC SALOU

Albert Pujol – 2n al Campionat de Catalunya OptimistG2 Sots-11

Guillem Segú – 1r al Campionat d’Espanya RS:X Juvenil

Paula Figueras – 1a al Campionat de Catalunya Laser 4.7 sots-16

Xavi Jofré – 1r al Campionat de Catalunya Techno293 sots-17

Ariadna Barbier – 2a al Campionat de Catalunya Techno293 sots-17

Aina Ferrer – 3a al Campionat de Catalunya Techno293 sots-17

Laura Cabezas – 2a al Campionat de Catalunya Raceboard Absolut

Olivia Pujol – 3a al Campionat de Catalunya Raceboard Absolut

Elba Martínez – 3a al Campionat de Catalunya OptimistG1

CLUB PATÍ SALOU

Aleix Amado – 1r classificat categoria Benjamí al Campionat de Catalunya de lliure

Júlia Amado – 1a classificada categoria Infantil als Campionats Territorials de lliure i FF.OO.

Irene García – 1a classificada categoria Cadet al 2on Trofeu de Categories

Anaïs Mercadé – 1a classificada categoria Sènior al 2on Trofeu de Categories

Gemma Bargalló – 5a classificada categoria Sènior al Campionat d’Espanya de lliure

Paula Morente – Ascens a categoria Aleví de lliure

Marina Ondina – Ascens a categoria Aleví de lliure

Mar Arbós – Ascens a categoria Júnior de lliure

Andrea Rosa – Ascens a categoria Cadet de FF.OO.

Maria Morente – Ascens a categoria Cadet de FF.OO.

CLUB PETANCA SALOU

Equip Juvenil – 9ens al Campionat d’Espanya modalitat tripletes

CLUB SALOU FUTBOL SALA

Benjamí Masculí – Campió Lliga Territorial

Infantil Masculí Consell – Campió Lliga Territorial

Sènior Masculí B – Ascens a 3a Divisió Nacional

FUTBOL SALA PLAYAS DE SALOU

Sènior Masculí – Ascens a 1a Divisió Catalana

SALAURIS F.C

Sènior Masculí – Ascens a 3a Catalana

SALOU CLUB ESPORTIU

Aleví Base – Campiones de la Copa Catalana

Aleví Escolar A – Campiones comarcals

ESPORTISTES SALOUENCS ALTRE ENTITAT

Gala Sabaté – Or al Campionat del Món “novice doubles” de Pole Sport

Nilo Vidal – Sots-Campió al Campionat de Catalunya d’Esquaix

Marta Barragan, Marta Garcia i Elena Casado – 4es al Campionat del món grup xou de Patinatge

Nekane Fuentes – Campiona d’Europa (grey/teen2/medium-heavy) de Jiu-Jitsu

Ana Lozano – Campiona d’Europa grup xou juvenil de Patinatge

Desiree Lopez – 1a categoria superlleuger femení 52-55kgs. Mod. Combate Taekwondo

Andrea Mazzanti – Or al Campionat d’Espanya de Rem

Gabriel Malo – Plata en relleus i 100mts. Al Campionat del món Special Olympics Atletisme

Aquest lloc pot utilitzar algunes “cookies” per a millorar la seva experiència de navegació. Per favor, abans de continuar amb la seva navegació per el nostre lloc web, li recomanem que llegeixi la POLÍTICA DE COOKIES

ACEPTAR
Aviso de cookies