TARRAGONA 21

Foto de família dels guardonats

La Festa de l’Esport, organitzada per l’Ajuntament de Cambrils, va reconèixer divendres l’esforç i els resultats aconseguits la temporada passada per 21 entitats esportives de la ciutat i 9 esportistes individuals amb una trajectòria de referència. A més, la vetllada va comptar amb la visita de la mascota dels Jocs Mediterranis per obrir l’acte i rebre els esportistes i amb una exhibició de biketrial a càrrec de l’excampió del món Àngel Batlle.

La gala, que va aplegar vora 600 persones, va començar amb els parlaments de l’alcaldessa de Cambrils, Camí Mendoza, i el regidor d’Esports, Josep Maria Vallès. A continuació es va fer el lliurament de les distincions honorífiques per totes les entitats esportives de Cambrils, amb reconeixements especials als esportistes seleccionats per les entitats, tant pel mèrits i fites assolides en l’anterior temporada com per les seves bones trajectòries.

Gran entrada al pavelló per seguir la gala de l’esport cambrilenc

També es va retre homenatge als esportistes cambrilencs que per les seves disciplines no formen part de cap entitat de vila però que tenen una trajectòria esportiva de referència i exporten el nom de Cambrils a tot arreu on competeixen.

Un moment de la Festa de l’Esport, amb actuacions incloses

Finalment, com a novetat d’enguany, es van lliurar les distincions a les empreses i clubs que fomenten l’esport i el municipi de Cambrils, que des del 2013 està certificat amb el segell de Destinació de Turisme Esportiu de l’Agència Catalana de Turisme.

Entitats esportives reconegudes

Club Veterans Cambrils (futbol)
Club Tennis Taula OleastrumEsportistes destacats: Adam López, Pablo Aday, Fiona Aimé i Claudi López
Club d’Escacs Cambrils
Equips destacats: Cambrils A i Cambrils B
Esportistes destacats: Rubén Fernandez i Jesús Gironés.
Club Handbol Cambrils
Equips destacats (sènior i sènior B)
Club Futbol Sala Mediterrani
Equip destacat: Juvenil Masculí
Club Escola de Judo Dojo Cambrils
Esportistes destacats: David Sevilla, Vladislav Poplasky, Aleix Garcia, Andreu Ballasté, Aaron Rigol, Ana Garcia, Emanuel Toscan i Yeison Adoni.
Club Hípic Castells
Esportistes destacats: Josep Castells, Nerea Aparicio, Andrea Martin,  Julia Arnal,  Nahia Parr i Victòria Fernandez.
Club Muaythai i Boxa de Cambrils
Esportista destacat: Xavier González Núnez
Penya Cicloturista
Esportista destacat: Lluís Català
Club Esportiu Cambrils Bitlles
Esportistes destacats: Joel Sánchez , Ingrid Copete, Miquel Carbajal, Marina Luque, Maite Bizcayalú, Irene Tomás, Toni Marti, Rut Fernandez, Mousthafa Mousoni Andres Bolart i Davide Penalba.
Club Tir Olímpic Cambrils
Esportista destacat: Jorge Boixader i Jesús Arribas
Club Hípic Tomàs Santiago
Equip destacat: Participants a la lliga de Tarragona de doma clàssica
Esportistes destacats: Hugo Santiago i Laura Català
Cambrils Club Natació
Equip destacat: Equip participant a la Copa d’Espanya d’Aigües Obertes
Esportistes destacats: Vicky Font, Joan Carles Adell, Beatriz Martinez i Clàudia Anglès
Hípica Herederos de Santiago
Esportistes destacats: Andrés Santiago i Judith Magrané
Club Patí Cambrils
Esportistes destacats: Alba Muñoz, Carlos Galera, Jose Luis Montull, Maria Riu, Laura Martinez, Núria Besiròvic i Sílvia Lahera
Club Nàutic Cambrils
Equips destacats: Equips de regates (infantil, júnior i sènior)
Esportistes destacats: Marc Miró, Guillermo Cañardo, Marcelo Cairo, Carla Munté i Marta Munté.
Cambrils Club Hoquei
Menció especial: L’escola de hoquei
Club Bàsquet Cambrils
Equips destacats: Sènior masculí i aleví femení
Club de Futbol Sala Laguna Cambrils
Equips destacats: Sènior i Infantil
UCF (United Club Futbol)
Equips destacats: Cadet A Masculí, Aleví C Masculí i Prebenjamí A
Esportistes destacats: Emma Martín
Associació Esportiva Vent d’Estrop – Vogadors de Cambrils
Equips destacats: Juvenil Femení, Cadet Masculí, Veterà Femení, Infantil Mix, Absolut Masculí, Absolut Femení, Veterà Masculí i Juvenil Masculí

Esportistes individuals

Windsurf: Mar de Arce
Hípica: Carla Carrion
Ciclisme: Alejandro Sánchez
Triatló: Òscar Martínez
Curses de muntanya: Alexis Gómez, Kike Gutiérrez, Ingrid Ruiz i Eva Gallego
Enduro Raid: Ivan Cervantes

Turisme esportiu

Hotel Mònica (cicloturisme)
TGN Bàsquet (torneig base de bàsquet)
Guresport (Costa Daurada Cup)
Mundialito
Running Solutions (Mitja Marató i Triatló de Cambrils)

Aquest lloc pot utilitzar algunes “cookies” per a millorar la seva experiència de navegació. Per favor, abans de continuar amb la seva navegació per el nostre lloc web, li recomanem que llegeixi la POLÍTICA DE COOKIES

ACEPTAR
Aviso de cookies