TARRAGONA 21

Gala final del FICVI de l’edició de l’any passat.

El FICVI (Festival Internacional de Curtmetratges de Vila-seca) ja s’està preparant per tal de celebrar la seva cinquena edició. Després d’un llarg procés de selecció, de les 898 obres presentades d’arreu del món, a la secció oficial es projectaran 50 curtmetratges, 39 de ficció i 11 d’animació.

El FICVI se celebrarà del 17 al 25 d’octubre de 2020 i els curtmetratges que es podran veure són els següents:

SELECCIÓ CURTMETRATGES DE FICCIÓ

– ¿SIGUES AHÍ? Mónica Zamora (ESPANYA)

– A LA CARA Javier Marco (ESPANYA)

– A QUIEN DICES AMAR Ines Pintor / Pablo Santidrián (ESPANYA)

– ABANDONADA Samer Beyhum (LÍBAN)

– APAGADO Jorge Barcelli (ESPANYA)

– BEFF Ingride Santos (ESPANYA)

– CA NOSTRA Laia Foguet (ESPANYA)

– CLASS RANANDEGI Marziyeh Riahi (IRÁN)

– COLORES Melissa Estaba (ESPANYA)

– COMING BACK Alessio Rupalti (REGNE UNIT)

– CÓMPLICES Rubén Guindo (ESPANYA)

– CONFETI Mila Luengo / Sergi Miralles (ESPANYA)

– DER TAG X Katharina Rivilis (ALEMANYA)

– DISTANCIAS Susan Bejar (ESPANYA)

– EL CÓDIGO INTERIOR Pau Subirós (ESPANYA)

– EL PAS DE SANT JOAN Ana Ortiz (ESPANYA)

– ÉLECTRIQUE François Le Guen (França)

– ELS QUE CALLEN Albert Folk (ESPANYA)

– FIFTY Javier Dampierre (ESPANYA)

– FRONTERAS Violeta Barca-Fontana (ESPANYA)

– GROOMING Francisco Yélamos (ESPANYA)

– INFLUENCER Rubén Barbosa (ESPANYA)

– INOCENCIA Paco Sepulveda (ESPANYA)

– LOS APACHE Asier Ramos (ESPANYA)

– MAKE MY DAY Kristin Reppas (ESPANYA)

– MARÍA Paco Ruiz (ESPANYA)

– NO PODRÁS VOLVER NUNCA Mónica Mateo (ESPANYA)

– NOVEMBER 1st Charlie Manton (REGNE UNIT)

– NUNCA TE DEJÉ SOLA Mireia Noguera (ESPANYA)

– ONE 2 ONE Néstor Ruiz (ESPANYA)

– PENTIMENTO José Manuel Carrasco (ESPANYA)

– POLTER Álvaro Vicario (ESPANYA)

– PRUNELLE François Szabowski (FRANÇA)

– REGINA Lander Ibarretxe (ESPANYA)

– SIN FILTRO Manu Montejo (ESPANYA)

– STICKER Georgi M. Unkovski (MACEDÒNIA)

– SU RIDER Alberto Utrera (ESPANYA)

– SUBTEXTOS Laura Artolachipi (ESPANYA)

– WHAT IF??? Enrique García (ESPANYA)

SELECCIÓ CURTMETRATGES D’ANIMACIÓ

– ALÉJATE Joaquim Macho (ESPANYA)

– BLUE & MALONE: CASOS IMPOSIBLES Abraham López (ESPANYA)

– CATCH YOUR HEART! Weng-jing Yang (TAIWAN)

– DINOSAURS: THE TRUE STORY Paul-Louis Aeberhardt (FRANÇA)

– EL HOMBRE QUE NUNCA VIO LLOVER Miguel Muñoz (ESPANYA)

– EL NIÑO Y LA MONTAÑA Santiago Aguilera (CHILE)

– MAJI César Díaz (ESPANYA)

– ME, A MONSTER? Belinda Bonan (ESPANYA)

– PICCOLINO. UNA AVENTURA EN LA CIUDAD Giovanni Maccelli (ESPANYA)

– REFEJO Juan Carlos Mostaza (ESPANYA)

– ROBERTO Carmen Córdoba (ESPANYA)

Redacció