Dues setmanes després que les pluges torrencials fessin suspendre l’esdeveniment, avui el bon temps ha somrigut la 25a Mitja Marató Ciutat de Tarragona. L’han acabada 1.585 atletes dels 2.016 que s’hi havien inscrit, i el més ràpid a fer-ho ha estat Otmane Btaimi, que ha completat el trajecte en una hora, 7 minuts i 52 segons. Btaimi, del club Athletic Track Bikila Tarragona, ha guanyat 4 de les darreres 5 edicions (totes excepte la de l’any passat). La més veloç ha estat Laura Claveria, del Tragamillas Alcañiz (1:27:56).
La prova dels 10.000 metres que es disputava en paral·lel l’ha guanyada Nasser Oukhelfen (Athletic Track Bikila Tarragona, 31:19) en categoria masculina, i Marta Camps (Atletes d’Altafulla, 38:43) en categoria femenina. Els millors classificats tarragonins han estat José Manuel Vieito i Laura Abella (Mitja Marató) i Mohssen el Haddad i Alícia Bergada (10 km). Les classificacions completes de totes les categories ja es poden consultar fent clic aquí.
L’atleta Otmane Btaimi, del club Athletic Track Bikila Tarragona, ha guanyat la prova amb un temps d’1 hora, 7 min i 52 segons, mentre que Laura Claveria, del Tragamillas Alcañiz, ha acabat en primera posició en categoria femenina després de completar els poc més de 21 kilòmetres en 1 hora, 27 min i 56 seg. Pel que fa a la prova curta dels 10 quilòmetres, el guanyador ha estat Nasser Oukhelfen (Athletic Track Bikila Tarragona, 31 min 19 seg), mentre que Marta Camps (Atletes d’Altafulla, 38 min 43 seg) ha estat la guanyadora en categoría femenina.
Abans de l’inici de la cursa s’ha tingut un record per a l’esportista Marta Domínguez, morta recentment quan un turisme va envestir la seva bicicleta. Els seus companys del Club Alliberaadrenalina li han fet un petit un homenatge i, d’altra banda, el presentador de l’acte ha llegit un text recordant la seva figura.
En el marc d’aquest aniversari durant el matí també s’ha retut homenatge als 14 fidels, és a dir, els corredors que han participat a les 25 edicions de la Mitjà Marató Ciutat de Tarragona.
Paral·lelament avui també s’ha celebrat la 16a edició del certamen fotogràfic de la Mitjà Marató. Tots els professionals o amateurs que ho desitgin poden presentar les millors imatges de la cursa abans del 10 de gener. La millor col·lecció de tres fotografies s’endurà 700 €, mentre que les cinc millors instantànies individuals seran guardonades amb 200 €. El 17 de gener al vespre tindrà lloc l’acte de lliurament de premis a l’Ajuntament de Tarragona. Els fotògrafs participants podran presentar les imatges preses tant aquest diumenge com el 27 de novembre, abans de l’anul·lació.
MITJA MARATÓ. Primers 50 classificats
Pos. | Dorsal | Nombre | Club | T. oficial | T. Real | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2287 | OTMANE BTAIMI | ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA | 01:07:52 | 01:07:52 | |
2 | 430 | JOSE MANUEL VIEITO VILACOBA | KALENJINS | 01:09:54 | 01:09:54 | |
3 | 874 | XAVI GARCIA INSA | FACVAC | 01:10:31 | 01:10:31 | |
4 | 1196 | PAUL SIE KWASI | ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA | 01:12:45 | 01:12:44 | |
5 | 488 | EDUARD QUERALT | INDEPENDIENTE | 01:12:54 | 01:12:53 | |
6 | 749 | ANGEL MARTINEZ RODRIGUEZ | FACVAC | 01:13:22 | 01:13:22 | |
7 | 957 | LUIS GARCIA ROCA | ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA | 01:13:26 | 01:13:26 | |
8 | 949 | GERARD COMBALIA CLAVERIAS | FACVAC | 01:13:32 | 01:13:31 | |
9 | 532 | JAVIER JAIMES GAITAN | ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA | 01:14:40 | 01:14:40 | |
10 | 2278 | JUAN MANUEL GARCIA MENDOZA | C.A.CANYELLES | 01:15:35 | 01:15:35 | |
11 | 281 | JESUS SANCHEZ AGUILAR | FACVAC | 01:16:36 | 01:16:35 | |
12 | 249 | GABRIEL ALANDETE MORAGA | C.N.TARRACO TRIATLO | 01:16:39 | 01:16:39 | |
13 | 2237 | FERRAN DE TORRES BURGOS | CA RUNNERS TARRAGONA | 01:16:47 | 01:16:46 | |
14 | 541 | CARLES NADAL BANUS | CORREDORSVALLSCAT | 01:17:31 | 01:17:27 | |
15 | 2234 | EMILIO GESTEIRA MARTINEZ | EUROSPORT VILA-SECA FONDISTES | 01:17:46 | 01:17:43 | |
16 | 2295 | SERGIO SOLANAS PEREZ | EUROSPORT VILA-SECA FONDISTES | 01:17:46 | 01:17:45 | |
17 | 2078 | JOSEP A. GARDEÑES CLIVILLE | INDEPENDIENTE | 01:18:28 | 01:18:28 | |
18 | 2042 | XAVI QUERAL FORCADELL | FONDISTES AMPOSTA | 01:18:31 | 01:18:14 | |
19 | 1110 | ALBERT MARSAL | FACVAC | 01:18:34 | 01:18:31 | |
20 | 951 | PAU CAPDEVILA VERA | TRI5U | 01:18:56 | 01:18:55 | |
21 | 2057 | SERGI FARRE | TREMP RUNNERS | 01:19:04 | 01:19:02 | |
22 | 2258 | JORDI CASAS SERRANO | EUROSPORT VILA-SECA FONDISTES | 01:19:15 | 01:19:13 | |
23 | 1262 | ALEIX TODA MAS | BORGES TRAIL | 01:20:15 | 01:20:15 | |
24 | 1256 | ENRIC SABATE ROIG | CA RUNNERS TARRAGONA | 01:20:18 | 01:20:17 | |
25 | 751 | ABDELELAH AZOUZ | ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA | 01:20:20 | 01:20:20 | |
26 | 237 | RAMON ANTON VALENTI | CA FRANCOLI | 01:20:21 | 01:20:19 | |
27 | 1015 | FLORIA MARTINEZ TORRES | CONCA SENGLARS | 01:20:24 | 01:20:21 | |
28 | 408 | ALEX RODRIGUEZ BADIA | CA FRANCOLI | 01:20:28 | 01:20:26 | |
29 | 833 | JUAN NAVARRO UREÑA | RUNNERS DE GRAYSKULL | 01:20:42 | 01:20:40 | |
30 | 147 | JOSE LUIS VILLACORTA MARTINEZ | REPSOL TRITEAM | 01:20:52 | 01:20:50 | |
31 | 609 | FERNANDO FLORES MONTES | CLUB ATLETISME TARRAGONA | 01:20:59 | 01:20:58 | |
32 | 2252 | JESUS GARCIA PELLICER | AIVADAI | 01:21:26 | 01:21:20 | |
33 | 363 | LLUIS M BORRERO CLARAVALLS | CE TRAIL TARRACO | 01:21:33 | 01:21:31 | |
34 | 1124 | JOAN CIVIT VERGARA | AE BLANCAFORT | 01:21:42 | 01:21:37 | |
35 | 3569 | JAVIER HERAS HERNANDEZ | SERRES DEL MESTRAL | 01:21:45 | 01:21:35 | |
36 | 2286 | OSCAR OLIVE DEL AMO | CE TRAIL TARRACO | 01:21:46 | 01:21:42 | |
37 | 2206 | AGUSTI JANINI GONZALEZ | ATE | 01:21:48 | 01:21:43 | |
38 | 90 | JUAN CARLOS ALBA MORCILLO | CA RUNNERS TARRAGONA | 01:21:51 | 01:21:50 | |
39 | 1019 | JULIO JOSE NAVAZ TEJERO | CORREDORS.CAT | 01:21:53 | 01:21:53 | |
40 | 321 | ALEX AGUADE BENET | RUNNIN630 AM | 01:21:57 | 01:21:42 | |
41 | 2207 | ALBERT MARCOS PALLEJA | INDEPENDIENTE | 01:22:05 | 01:22:02 | |
42 | 2223 | CARLES CAUS CORTELL | INDEPENDIENTE | 01:22:19 | 01:21:43 | |
43 | 238 | JOSE AYORA VINUESA | INDEPENDIENTE | 01:22:28 | 01:22:27 | |
44 | 884 | SANTIAGO ALONSO CANGAS | TREZTE ESPORTS | 01:22:46 | 01:22:44 | |
45 | 2003 | XAVIER MARTINEZ PLAZA | CA AVINENT MANRESA | 01:23:09 | 01:23:07 | |
46 | 1000 | MANUEL RICHARD | INDEPENDIENTE | 01:23:37 | 01:23:36 | |
47 | 2228 | DAVID ARJONA CARTANYA | CORREDORSVALLSCAT | 01:24:02 | 01:23:59 | |
48 | 2074 | JOSE MIGUEL COCERA CRUZ | ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA | 01:24:14 | 01:24:12 | |
49 | 2202 | JORDI NAGER DUCH | BIKILA TARRAGONA | 01:24:19 | 01:24:14 | |
50 | 459 | DANIEL MARTIN LLURBA | CLUB NATACIO TARRACO | 01:24:21 | 01:24:18 |
MITJA MARATÓ. Primeres 50 classificades categoria femenina
Pos. | Dorsal | Nombre | Club | T. oficial | T. Real | |
---|---|---|---|---|---|---|
3226 | LAURA CLAVERIA PELEGRIN | TRAGAMILLAS ALCANIZ | 01:27:56 | 01:27:49 | ||
3213 | ESTEFANIA GUINOVART RODRIGUEZ | CA RUNNERS TARRAGONA | 01:28:12 | 01:28:09 | ||
3164 | EVA MORRAJA BELLIDO | RUNNING ZGZ- FISIO ZARAGOZA | 01:29:42 | 01:29:35 | ||
3035 | CRISTINA SOLE MARCE | RUN SPEED TARRACO | 01:30:48 | 01:30:41 | ||
3239 | GEMMA BONET VIDAL | ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA | 01:31:30 | 01:31:30 | ||
3509 | SILVIA FERRER GAYAN | INDEPENDIENTE | 01:31:57 | 01:31:55 | ||
3028 | LAURA ABELLA GUZMAN | CLUB TRIATLO TARRAGONA | 01:34:48 | 01:34:39 | ||
3152 | CLARA ROIG RABADA | INDEPENDIENTE | 01:35:42 | 01:35:33 | ||
3020 | PAQUITA GIMENEZ ROIG | CLUB TENNIS TARRAGONA | 01:35:44 | 01:35:37 | ||
3218 | MARIAN GARBAJOSA TORRECILLA | BLUE LINE EVASION REUS | 01:36:08 | 01:36:01 | ||
3506 | MONTSE LLOBREGAT COMES | CLUB MUNTANYENC SANT CUGAT | 01:36:57 | 01:36:50 | ||
3041 | HELENA DOMENECH CLUA | TARRAGONA FONDISTES | 01:37:23 | 01:37:15 | ||
3051 | IRENE RIUS RUIZ | INDEPENDIENTE | 01:38:44 | 01:38:20 | ||
3047 | MAGDALA NAVARRO DIEZ | THE BLOCKERS | 01:39:13 | 01:38:56 | ||
3507 | SONIA FERRAYUOLI LLORT | ATLETIC MONTBLANC | 01:39:31 | 01:39:10 | ||
3201 | FELICIANA ORQUIOLA ROJAS | CE TRAIL TARRACO | 01:39:36 | 01:39:22 | ||
3254 | ROSA VALERA GARCIA | EUROSPORT VILA-SECA FONDISTES | 01:39:48 | 01:39:48 | ||
3131 | SILVANA BALLESTER BELLMUNT | INDEPENDIENTE | 01:41:15 | 01:40:53 | ||
3115 | NEUS BOSCH PRAT | TARRAGONA FONDISTES | 01:41:46 | 01:41:23 | ||
3034 | MONTSE CARRERA MASSANA | INDEPENDIENTE | 01:41:54 | 01:41:31 | ||
3140 | ANA CRISTINA FRANC GARCIA | CX ATLETISME | 01:42:19 | 01:41:48 | ||
3568 | VANESSA MOLNER BARBERA | INDEPENDIENTE | 01:42:58 | 01:42:28 | ||
3233 | LAURA MALO | CLUB ATLETISMO BARBASTRO | 01:43:46 | 01:43:30 | ||
3040 | SILVIA GUZMAN | TARRAGONA FONDISTES | 01:44:42 | 01:44:12 | ||
3026 | JUANA ADAN GARCIA | RUN SPEED TARRACO | 01:44:55 | 01:44:19 | ||
3037 | NATALIA HERNANDEZ BALLE | TRITRAINING | 01:44:57 | 01:44:49 | ||
3503 | OLGA SIERRA BERNAT | CE MEDITERRANI | 01:45:48 | 01:45:34 | ||
3106 | MARIA JOSE AGUIRRE CHACON | INDEPENDIENTE | 01:45:55 | 01:45:22 | ||
3107 | SORAYA MARTINEZ HERNANDEZ | INDEPENDIENTE | 01:45:56 | 01:45:26 | ||
3076 | MONTSERRAT ROIG MIRAMBELL | RUN SPEED TARRACO | 01:46:14 | 01:45:38 | ||
3067 | ESTER YUSTE | SPORT GYM TARRAGONA | 01:46:15 | 01:45:34 | ||
3246 | BLANCA OLIACH ALASA | INDEPENDIENTE | 01:47:17 | 01:46:40 | ||
3189 | MARIA VICTORIA SANCHEZ EGEA | RUNNERS EL VENDRELL | 01:47:47 | 01:47:21 | ||
3022 | PEPI SALVADO VILAFRANCA | AMICS DE RIUDOMS | 01:47:51 | 01:47:24 | ||
3560 | MARTA RUIZ BATALLA | ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA | 01:47:54 | 01:47:18 | ||
3064 | MARIA DEL CARMEN CRUZ SANCHEZ | INDEPENDIENTE | 01:48:05 | 01:47:21 | ||
3206 | MARIA CRISTINA BARRAL GONÇALVES DA SILVA | RUN SPEED TARRACO | 01:48:11 | 01:47:23 | ||
3151 | MARTA SALVA MAS | INDEPENDIENTE | 01:48:18 | 01:47:20 | ||
3019 | BLANCA MASSOT ADELL | INDEPENDIENTE | 01:48:23 | 01:48:06 | ||
3241 | CRISTINA MARTINEZ PAZ | INDEPENDIENTE | 01:48:51 | 01:48:15 | ||
3031 | SUSANA VERA LUCENA | CORREEDORSVALLS.CAT | 01:49:04 | 01:48:34 | ||
3058 | YOLANDA PEREZ TERUEL | INDEPENDIENTE | 01:49:20 | 01:48:39 | ||
3097 | MONTSERRAT PUIG MARTI | INDEPENDIENTE | 01:49:25 | 01:48:24 | ||
3006 | ANA N PEREZ GARCIA | ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA | 01:49:33 | 01:49:23 | ||
3216 | MIREIA NAVARRO GOMEZ | TARRAGONA FONDISTES | 01:49:39 | 01:49:14 | ||
3060 | LAURA BASCUÑANA CARRASCO | RUN SPEED TARRACO | 01:49:52 | 01:49:26 | ||
3017 | MARA CRUZ MAGDALENO | TARRAGONA FONDISTES | 01:50:01 | 01:49:24 | ||
3055 | MAR BONET GILS | AAEET GRUP ATLETIC | 01:50:34 | 01:50:03 | ||
3555 | LARA BARBANCHO ORDOÑEZ | EUROSPORT VILA-SECA FONDISTES | 01:51:41 | 01:51:41 | ||
3200 | ELISABET SEUBA | INDEPENDIENTE | 01:51:46 | 01:51:25 |
10.000 metres. Primers 50 classificats
Pos. | Dorsal | Nombre | Club | T. oficial | T. Real | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5837 | NASSER OUKHELFEN | ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA | 00:31:19 | 00:31:19 | |
2 | 5707 | LAHCEN HARBIL | C.E IRUNWITHLEIVA | 00:32:34 | 00:32:33 | |
3 | 2256 | ABAHAD YOUSSEF | IOGURTESA TRAILRUNNIG | 00:33:24 | 00:33:23 | |
4 | 5434 | DAVID GALLEGO ARREDONDO | BARBERA | 00:33:27 | 00:33:27 | |
5 | 5636 | LLUISMA MAS CACERES | INDEPENDIENTE | 00:33:33 | 00:32:07 | |
6 | 5428 | JAUME JOVE MATEU | CORREDORSVALLS.CAT | 00:33:42 | 00:33:42 | |
7 | 875 | OSCAR CARBALLO GOMEZ | GUERIN TEAM | 00:33:57 | 00:33:57 | |
8 | 5833 | MARC EXPOSITO | 100X100 FONDISTES DE TARREGA | 00:34:45 | 00:34:44 | |
9 | 5235 | GERARD BAELLA | CLUB TRIATLO SERRADELLS ANDORRA | 00:35:03 | 00:35:03 | |
10 | 5801 | MOHSSEN EL HADDAD | BIKILA TARRAGONA | 00:35:16 | 00:35:16 | |
11 | 5727 | SERGIO MARTI PALOMERO | RUNNERS EL VENDRELL | 00:35:18 | 00:35:16 | |
12 | 5740 | JOSEBA ARANA ESCALADA | CA FRANCOLI | 00:35:27 | 00:35:25 | |
13 | 5081 | EUSEBI VIDAL MELGOSA | INDEPENDIENTE | 00:35:54 | 00:35:53 | |
14 | 5535 | SERGI GABARRO PALAU | ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA | 00:36:30 | 00:36:27 | |
15 | 5459 | MIGUEL MARTINEZ CHUECA | CAMBRILS CLUB TRIATLO | 00:36:35 | 00:36:26 | |
16 | 2294 | SERGIO ANIDO SEIJAS | CLUB MONTE PENARUBIA LUGO | 00:36:37 | 00:36:37 | |
17 | 5266 | OSCAR LOPEZ LOPEZ | ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA | 00:36:47 | 00:36:46 | |
18 | 5437 | MANUEL CARMONA GAMA | ATLETES D´ALTAFULLA | 00:37:05 | 00:37:04 | |
19 | 5644 | ORIOL BONASTRE CABALLE | INDEPENDIENTE | 00:37:05 | 00:37:04 | |
20 | 5830 | LUIS ALVAREZ SIERRA | ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA | 00:37:12 | 00:37:09 | |
21 | 5277 | RAMON SALVAT VIDAL | CAMBRILS CLUB TRIATLO | 00:37:13 | 00:37:11 | |
22 | 5350 | RAUL SEGURA MORENO | CAMBRILS CLUB TRIATLO | 00:37:14 | 00:37:11 | |
23 | 5463 | LUIS LOPEZ | ATLETES D´ALTAFULLA | 00:37:15 | 00:37:13 | |
24 | 5455 | CARLES GIBERT SOLE | ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA | 00:37:29 | 00:37:27 | |
25 | 5186 | ROBERTO CAMARASA TRISTANTE | CLUB NATACIO SITGES | 00:37:40 | 00:37:39 | |
26 | 5716 | DAVID VILAR ALCAZAR | CLUB ATLETISME ASCO | 00:37:57 | 00:37:56 | |
27 | 5133 | MARTI MORENO PRATS | REUS PLOMS | 00:38:03 | 00:38:00 | |
28 | 5445 | RAUL LORENZO MASEDA | CLUB NATACIO REUS PLOMS | 00:38:13 | 00:38:12 | |
29 | 5173 | EDUARD SABORIDO ESCURRIOLA | ORIGEN | 00:38:37 | 00:38:23 | |
30 | 1072 | ALEIX TORNE PIÑOL | INDEPENDENT | 00:38:42 | 00:38:41 | |
31 | 5276 | JESUS JIMENEZ ESPIN | CLUB ATLETISMO FERMIN CACHO | 00:38:42 | 00:38:31 | |
32 | 6266 | MARTA CAMPS GALI | ATLETES D´ALTAFULLA | 00:38:43 | 00:38:42 | |
33 | 5409 | MARTI ALONSO | ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA | 00:38:48 | 00:38:45 | |
34 | 6288 | ALICIA BERGADA TORTAJADA | ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA | 00:38:49 | 00:38:46 | |
35 | 5726 | FERRAN MALLAFRE COLOMAR | ATLETES D´ALTAFULLA | 00:38:52 | 00:38:51 | |
36 | 5819 | JOAN AGUERA PEREIRA | ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA | 00:38:57 | 00:38:51 | |
37 | 5645 | ALBERT ROCA EDO | BLUE LINE EVASION REUS | 00:38:59 | 00:38:55 | |
38 | 5373 | QUIM ROYES CELMA | FACVAC | 00:39:09 | 00:38:57 | |
39 | 868 | ADRIANO SANTAELLA CARRASCO | TARRAGONA FONDISTES | 00:39:14 | 00:39:12 | |
40 | 5213 | LUIS VARILLAS YUSTE | INDEPENDIENTE | 00:39:18 | 00:39:14 | |
41 | 5439 | JOSE MARIA ROMERO RODRIGUEZ | BARBERA | 00:39:19 | 00:39:05 | |
42 | 5823 | JORGE RODRIGUEZ BAUTISTA | CA ATLETESVNG | 00:39:40 | 00:39:37 | |
43 | 5263 | JOAN FERRER BARBERAN | INDEPENDIENTE | 00:39:50 | 00:39:49 | |
44 | 5738 | ANTONI MIRO ANDREU | INDEPENDIENTE | 00:39:53 | 00:39:52 | |
45 | 5270 | MARCE ESQUINAS | CLUB ATLETISMO SESENA | 00:39:54 | 00:39:51 | |
46 | 522 | ALEIX VECIANA CABRE | INDEPENDIENTE | 00:39:58 | 00:39:55 | |
47 | 5131 | JOAQUIM CELMA BERTRAN | INDEPENDIENTE | 00:39:58 | 00:39:55 | |
48 | 5494 | OSCAR CHIES SIRISI | CE SERRES DEL MESTRAL | 00:40:18 | 00:40:08 | |
49 | 5717 | AITOR PASARRIUS MONTAGUT | CLUB ATLETISME ASCO | 00:40:32 | 00:40:32 | |
50 | 5518 | RAFAEL BRUN | INDEPENDIENTE | 00:40:34 | 00:40:29 |
Equip de redacció